Maszyny
Ma ono korzenie w klasycznej łacińskiej literaturze z 45 roku przed Chrystusem, czyli ponad 2000 lat temu! Richard McClintock, wykładowca łaciny na uniwersytecie Hampden-Sydney w Virginii, przyjrzał się uważniej jednemu z najbardziej niejasnych słów w Lorem Ipsum – consectetur – i po wielu poszukiwaniach odnalazł niezaprzeczalne źródło: Lorem Ipsum pochodzi z fragmentów (1.10.32 i 1.10.33) „de Finibus Bonorum et Malorum”, czyli „O granicy dobra i zła”, napisanej właśnie w 45 p.n.e. przez Cycerona. Jest to bardzo popularna w czasach renesansu rozprawa na temat etyki. Pierwszy wiersz Lorem Ipsum, „Lorem ipsum dolor sit amet...” pochodzi właśnie z sekcji 1.10.32.
Standardowy blok Lorem Ipsum, używany od XV wieku, jest odtworzony niżej dla zainteresowanych. Fragmenty 1.10.32 i 1.10.33 z „de Finibus Bonorum et Malorum” Cycerona, są odtworzone w dokładnej, oryginalnej formie, wraz z angielskimi tłumaczeniami H. Rackhama z 1914 roku.
Regeneracja turbospreżarek
Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do wypełnienia tekstem próbnej książki. Pięć wieków później zaczął być używany przemyśle elektronicznym, pozostając praktycznie niezmienionym. Spopularyzował się w latach 60. XX w. wraz z publikacją arkuszy Letrasetu, zawierających fragmenty Lorem Ipsum, a ostatnio z zawierającym różne wersje Lorem Ipsum oprogramowaniem przeznaczonym do realizacji druków na komputerach osobistych, jak Aldus PageMaker
Wyważanie wirników turbosprężarek
Wyważanie wirników turbosprężarek odbywa się w łożyskach własnych zamontowanych w fabrycznych korpusach. Maszyna ta charakteryzuje się bardzo dużą dokładnością pomiaru. Ten typ wyważarki stosujemy wtedy, gdy chcemy sprawdzić, czy przy prędkościach obrotowych zbliżonych do znamionowych, wystąpią dodatkowe zjawiska dynamiczne na wirniku. Może to być na przykład odejście koła kompresji z osi wirowania np. na skutek ugięcia końcówki osi pod wpływem obciążenia momentem siły. Proces wyważania przebiega w jednej płaszczyźnie korekcyjnej, po stronie koła kompresji, przy prędkości obrotowej do 300.000 obr/min. W wyniku pomiarów otrzymujemy charakterystykę przebiegu drgań wirnika w całym zakresie prędkości. Maszyna przedstawia ponadto niewyważenie w jednostce masy na danym kącie.
W maszynie turbina mocowana jest do uniwersalnego korpusu. W korpusie montuje się wymienne wkładki formujące strumień powietrza w trakcie napędzania wirnika turbiny danego typu. Powyższe wkładki dobiera się w zależności od wielkości i typu turbiny. Warunki pracy turbosprężarek są tutaj zbliżone do tych, które panują w silniku spalinowym: wirnik turbiny jest napędzany sprężonym powietrzem, a ułożyskowanie zasilane jest olejem o regulowanym ciśnieniu i temperaturze jak w komorze silnika. Olej odprowadzany jest do zbiornika. Do napędu wirnika w trakcie doważania używane jest sprężone powietrze o ciśnieniu 8 bar. Dzięki zastosowaniu nowej generacji opatentowanych przez naszą firmę energooszczędnych wkładek, ilość powietrza którą potrzebujemy zredukowaliśmy do minimum.
Wyważarka naszej produkcji nie wymaga każdorazowej kalibracji. Wyważanie na wyważarce CMT-48 VSR odbywa się z wykorzystaniem kalibracji wykonanej przez producenta, a więc użytkownik nie wykonuje żadnych czynności wstępnych. Pomimo tego, użytkownik może zamówić turbinę kalibracyjną, wykonaną w CIMAT, dla sprawdzenia poprawnej działalności maszyny.
Dla wyważarki CMT 48 VSR zastosowaliśmy specjalizowany bardzo szybki w działaniu, układ pomiarowy, ze względu na potrzeby wyważania turbin wysokoobrotowych. W przypadku ich wyważania cykl pomiarowy wynosi około 4 sekund. Moduł pomiarowo-obliczeniowy ROTORTEST 8.5 posiada kolorowy monitor LCD 17" do wizualizacji wyników oraz specjalne oprogramowanie dla turbin, dzięki któremu obsługa jest prosta i przejrzysta. Daje możliwość zapisu danych na USB oraz wydruku protokołów z zabudowanej w urządzeniu drukarki.
Prosimy o przesłanie zapytania w zakładce kontakt aby otrzymać szczegółową ofertę handlową.
adres
Osoby zainteresowane ze skorzystania z naszych punktów diagnostyczno-serwisowych prosimy o kontakt z działem obsługi klienta pod numerem telefonu: tel. 518 518 740 - po godz. 15.00telefon
tel. 71 315 42 47