Etapy regeneracji turbosprężarki

Opublikowane przez Pablo w dniu

Regeneracja turbosprężarki odbywa się kilku etapach. Pierwszą czynnością przygotowania turbosprężarki do procesu regeneracji jest rozebranie turbosprężarki na poszczególne elementy. Następnie myjemy wszystkie części turbosprężarki w myjce wysokociśnieniowej w celu usunięcia zgromadzonych nagarów eksploatacyjnych. Ostatnim procesem jest szkiełkowanie poszczególnych elementów turbosprężarki w piaskarce z mikrokulkami szklanymi.

Ten krok regeneracji pozwala poszczególnym częściom turbosprężarki wrócić do odpowiedniej kondycji. Nie każde zabrudzenie da się usunąć za pomocą tradycyjnego mycia. Na tym etapie elementy turbosprężarki są dokładnie myte w przemysłowej myjce ciśnieniowej z użyciem specjalistycznej chemii w połączeniu z wysoka temperaturą i odpowiednim ciśnieniem.

Głównym etapem regeneracji turbosprężarki jest złożenie rdzenia turbosprężarki z nowych części.

Polega to na zastosowaniu  wszystkich zużywających się komponentów na nowe: wysokiej klasy produkcji niemieckiej wirnik , koło kompresji, zestaw naprawczy, talerzyk, blaszka termiczna. Następną operacją jest wyważenie i doważenie rdzenia turbosprężarki na maszynie wysokoobrotowej  CMT-48 VSR. Następnie montaż rdzenia w kolektor turbosprężarki i kalibracja ustawień zaworów podciśnieniowych na komputerowym urządzeniu Gate Test 3.

Pomiary i kontrola jakości.

CIMAT CMT 48 VSR

Wysokoobrotowa wyważarka do rdzeni turbosprężarek. Maszyna wykorzystywana jest do precyzyjnego wyważania rdzenia przy prędkości obrotowej od 150 000 do 300 000 obr/min. W trakcie doważania rdzeń pracuje w warunkach zbliżonych do rzeczywistej eksploatacji w silniku spalinowym. Umożliwia ona sprawdzenie parametrów dynamicznych turbiny w całym zakresie pracy, a następnie podaje dokładnie wartość masy niewyważenia do korekcji 0,01 gmm, tak aby rdzeń nie odbiegał od fabrycznie nowego.

CIMAT TurboTest

Urządzenie do sprawdzania i regulacji układów zmiennej geometrii, oraz do pomiaru wydajności turbosprężarek. Maszyna ma możliwość ustawienia aktuatorów pneumatycznych i elektronicznych według specyfikacji producenta. Turbosprężarka pod względem prawidłowej pracy zmiennej geometrii oraz wydajności ciśnienia nie odbiega od fabrycznie nowej turbosprężarki.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *